Wydarzenia bibliotek publicznych województwa warmińsko-mazurskiego
Filtry  Szukaj
Fraza w tytule lub opisie:
Od daty:
Do daty:
Gmina:

lub powiat:
Typ wydarzenia:
Grupa odbiorców:
Forma:


Konkurs recytatorski – „Wiersze, fraszki, bajki Fredry” – Świętujmy z Patronem Roku 2023!

Termin: 2023-09-02 godz.10:00 → 2023-10-13

Organizator: Biblioteka Publiczna w Gołdapi


Mamy zaszczyt zaprosić na niezwykłe wydarzenie literackie, które wpisuje się w obchody roku Aleksandra Fredry – wybitnego komediopisarza oraz autora znanych wierszy dla dzieci (m.in. „Małpa w kąpieli” czy „Paweł i Gaweł”), który tworzył w XVIII i XIX wieku!
Biblioteka Publiczna w Gołdapi serdecznie zaprasza przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z powiatu gołdapskiego do udziału w konkursie recytatorskim pt. „Wiersze, fraszki, bajki Fredry”. To okazja nie tylko do wyrażenia swoich talentów recytatorskich, ale także do odkrycia magicznego świata słowa, który tworzył nasz wielki patron.

To wyjątkowa okazja, by wcielić się w świat Aleksandra Fredry i wraz z nim podróżować po krainie bajkowych opowieści. Serdecznie zachęcamy do zgłoszeń i udziału w konkursie recytatorskim pt. „Bajki Fredry”. Niech nasza wspólna pasja do słowa stanie się tematem obchodów Patrona Roku 2023.

Formularz zgłoszeniowy należy  dostarczyć do 30 września 2023 roku, do godz. 12:00.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi:
12 października 2023 r. – grupa I – dzieci w wieku 4-6 lat z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych – o godz.9:30 w Bibliotece Publicznej w Gołdapi, parter, sala nr 2
13 października 2023 r. – grupa II- dzieci w wieku 7-10 lat, o godz. 9:30 w Bibliotece Publicznej
w Gołdapi, parter, sala nr 2.
Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne w siedzibie Biblioteki Publicznej w Gołdapi, na stronie internetowej: www.bpgoldap.pl oraz w social mediach.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”


https://bpgoldap.pl/konkurs-recytatorski-wiersze-fraszki-bajki-fredry-swietujmy-z-patronem-roku-2023/


Typ wydarzenia: konkurs

Forma wydarzenia: stacjonarne

Grupa odbiorców: dzieci

    Lista wydarzeń tej biblioteki     Lista wydarzeń dzisiejszego dnia


Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Nie siedź – sieciuj!”
realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Logo obchodów 70-lecia WBP w Olsztynie Logo Fundacji Rozwoju Społęczeństwa Informacyjnego Logo Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności