Miejsce:
Sala Wielofunkcyjna, Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu, ul. Ogrodowa 16, 14-300 Morąg
Termin: 2024-10-10 godz.16:00
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. K. I. Gałczyńskiego w Morągu
Zapraszamy na kolejne inspirujące spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu! Tym razem do naszej instytucji zawita Jerzy Bralczyk – profesor nauk humanistycznych, polski językoznawca, polonista specjalizujący się w języku mediów, reklamy i polityki, a także popularyzator wiedzy o języku.
Tematem spotkania, które poprowadzi Monika Fabisiak, będzie perswazja i manipulacja językowa. Profesor opowie m.in. o wpływaniu na odbiorców jako celu wypowiedzi, umiejętności rozpoznawania sytuacji i oczekiwań odbiorców oraz sztuce zjednywania. Uczestnicy spotkania poznają także podstawowe zasady warunków skuteczności działań językowych a także metody doboru właściwych środków językowych w zależności od sytuacji wypowiedzi. Dowiemy się czym różnią się perswazja bezpośrednia i pośrednia oraz gdzie znajdują się granice uczciwej perswazji. Profesor Bralczyk przedstawi nam także manipulację językową jako wykorzystywanie przewagi nadawcy nad odbiorcą, jako tworzenie wypowiedzi z ukrytym celem i jako działanie na emocje.
Spotkanie odbędzie się 10 października 2024 r. o godz. 16:00 w Sali Wielofunkcyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne do odbioru w bibliotece.
Ze względów organizacyjnych, osoby zainteresowane autografem oraz pamiątkowym zdjęciem z profesorem zapraszamy PRZED spotkaniem, od około godz. 15:30.
Zasady wydawania biletów wstępu na spotkanie:
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2024.
https://www.bibliotekamorag.pl/2024/09/spotkanie-z-prof-jerzym-bralczykiem-w-moraskiej-bibliotece/
Typ wydarzenia: spotkanie autorskie
Forma wydarzenia: stacjonarne
Grupa odbiorców: wszyscy
↩ Lista wydarzeń tej biblioteki Lista wydarzeń z dnia 2024-10-10
Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Nie siedź – sieciuj!”
realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności