Wydarzenia bibliotek publicznych województwa warmińsko-mazurskiego
Filtry  Szukaj
Fraza w tytule lub opisie:
Od daty:
Do daty:
Gmina:

lub powiat:
Typ wydarzenia:
Grupa odbiorców:
Forma:


“Diamentowe impresje” – wystawa haftu diamentowego autorstwa Elżbiety Markowskiej

Miejsce: 

Dział dla Dorosłych, Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu, ul. Ogrodowa 16, 14-300 Morąg

Termin: 2024-06-05 → 2024-06-30

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. K. I. Gałczyńskiego w Morągu


W czerwcu, w Galerii Lokalnych Twórców znajdującej się w Dziale dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu można będzie zwiedzać wystawę haftu diamentowego autorstwa pani Elżbiety Markowskiej pt.: „Diamentowe impresje”.

Obecnie, Pani Elżbieta w ramach czasu wolnego prowadzi zajęcia teatralne grupy „Post scriptum” działającej przy UTW w Morągu. Przez ostatnie lata pracy zawodowej była związana z Klubem Wojskowym, gdzie zajmowała się przede wszystkim pracą z młodzieżą i dorosłymi, prowadząc zajęcia teatralne i wokalne.

W Klubie Wojskowym w Morągu miała również miejsce jej pierwsza wystawa – był to zbiór prac ozdabianych techniką decupage. Następnie tworzyła biżuterię, tkała bransoletki, próbowała również bawić się quilingiem.

Artystka swoją przygodę z haftem diamentowym rozpoczęła w momencie przejścia na emeryturę, czego owocem są zebrane na wystawie prace.

Metoda haftu diamentowego – Diamond painting to alternatywa dla kolorowania i malowania po numerach. Polega na wypełnieniu szablonu nadrukowanego na podobraziu według określonego schematu. W hafcie diamentowym posługujemy się koralikami przypominającymi małe brylanciki, nanosząc je na podobrazie za pomocą aplikatora.

Jak mówi pani Elżbieta Markowska „Diamond painting wymaga precyzji i cierpliwości. Jest to jednak zajęcie relaksujące – wystarczy odrobina skupienia i zapału do zapełnienia kolejnych elementów szablonu. Dlatego z czystym sumieniem polecam haft diamentowy każdemu, kto szuka sposobu na kreatywny odpoczynek.”

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy w dniach 03–30.06.2024 r. w godzinach otwarcia działu. Wernisaż odbędzie się 06.06.2024 r. o godz.17.00.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Generacja 6.0” – edycja VI.


https://www.bibliotekamorag.pl/2024/06/diamentowe-impresje-wystawa-haftu-diamentowego-autorstwa-elzbiety-markowskiej/


Udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami: podjazd, toaleta dla niepełnosprawnych, winda


Typ wydarzenia: wystawa

Forma wydarzenia: stacjonarne

Grupa odbiorców: wszyscy

    Lista wydarzeń tej biblioteki     Lista wydarzeń dzisiejszego dnia


Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Nie siedź – sieciuj!”
realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Logo obchodów 70-lecia WBP w Olsztynie Logo Fundacji Rozwoju Społęczeństwa Informacyjnego Logo Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności