Wydarzenia bibliotek publicznych województwa warmińsko-mazurskiego
Filtry  Szukaj
Fraza w tytule lub opisie:
Od daty:
Do daty:
Gmina:

lub powiat:
Typ wydarzenia:
Grupa odbiorców:
Forma:


Spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką

Miejsce: 

ul. Ogrodowa 16, Morąg

Termin: 2023-10-10 godz.17:00

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. K. I. Gałczyńskiego w Morągu


Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z pisarką Wiolettą Sawicką, które odbędzie się w Sali Wielofunkcyjnej w dniu 10.10.2023 r. o godz. 17.00.

Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia pedagog, z pasji dziennikarka radiowa, prasowa, a przez chwilę telewizyjna. Zawodowo realizuje się w pisaniu reportaży i przeprowadzaniu wywiadów z ciekawymi ludźmi. Uwielbia podróżować w odludne miejsca, jeździć na rowerze i czytać książki. Po kilku latach emigracji w Szwecji, z ulgą wróciła do rodzinnego Olsztyna, gdzie narodził się pomysł napisania pierwszej powieści.

Wioletta Sawicka to powieściopisarka tworząca przede wszystkim romanse i literaturę społeczno-obyczajową. Zadebiutowała w 2014 roku powieścią „Wyjdziesz za mnie kotku?”. To wyjątkowa historia o miłości, przyjaźni i rodzinnych tajemnicach. Zachęcona sukcesem książki, wkrótce napisała jej kolejne dwa tomy: „Będzie dobrze, kotku” oraz „Jeśli się odnajdziemy, kotku”.

Z czasem powstawały kolejne powieści np. „Dzień cudu”, „Wyspy szczęśliwe”, „Czas próby”, „Piękna miłość”. Każda z nich to wyjątkowa historia trudnej miłości. W 2020 roku Wioletta Sawicka napisała powieść historyczną, stanowiącą  cykl “Wiek miłości, wiek nienawiści”, której akcja rozpoczyna się w 1913 roku, a jej tłem jest dramatyczna historia polskich Kresów Wschodnich w XX wieku. Natomiast w tym roku ukazały się książki z cyklu „Opowieść Warmińska”– niezwykła opowieść o zwykłych ludziach, którym przyszło żyć w ciężkich czasach. Akcja I tomu toczy się w latach kiedy Polacy na Warmii szykują się do plebiscytu, który ma zdecydować, czy ich ziemie należeć będą do odrodzonej Polski, czy do Prus. II tom jest opowieścią o zakazanej miłości i sile nadziei na Prusach Wschodnich tuż przed wybuchem II wojny światowej.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panią Wiolettą Sawicką, wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


https://www.bibliotekamorag.pl/2023/09/spotkanie-autorskie-z-wioletta-sawicka/


Udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami: winda, podjazd


Typ wydarzenia: spotkanie autorskie

Forma wydarzenia: stacjonarne

Grupa odbiorców: wszyscy

    Lista wydarzeń tej biblioteki     Lista wydarzeń z dnia 2023-10-10


Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Nie siedź – sieciuj!”
realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Logo obchodów 70-lecia WBP w Olsztynie Logo Fundacji Rozwoju Społęczeństwa Informacyjnego Logo Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności