Wydarzenia bibliotek publicznych województwa warmińsko-mazurskiego
Filtry  Szukaj
Fraza w tytule lub opisie:
Od daty:
Do daty:
Gmina:

lub powiat:
Typ wydarzenia:
Grupa odbiorców:
Forma:


„Moje zachwycenia” wystawa prac Janiny Ślefarskiej

Miejsce: 

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu, ul. Ogrodowa 16, 14-300 Morąg

Termin: 2022-09-05 → 2022-09-30

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. K. I. Gałczyńskiego w Morągu


Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zaprasza na kolejną wystawę prac Janiny Ślefarskiej, tym razem pt. „Moje zachwycenia”.

Autorka – Janina Ślefarska – ukończyła liceum pedagogiczne, a następnie Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku i studium podyplomowe w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Studiowała też muzykę i śpiew w ostródzkim Studium Nauczycielskim. Uzyskała drugi stopień specjalizacji zawodowej. Przez ponad czterdzieści lat uczyła młodzież plastyki w szkołach na terenie Morąga. Swoje doświadczenia pedagogiczne przekazywała m.in. na łamach prasy fachowej – miesięcznika “Plastyka w Szkole”.

Oprócz działalności zawodowej zajmowała się pracą twórczą. Uczestniczyła w wielu wystawach, przeglądach i konkursach, m.in. w Gdańsku, Olsztynie, Mrągowie. W 1990 r. prezentowała swoje akwarele, rysunki i prace olejne w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, a w 1994 r. cykl prac malarskich wykonanych techniką kolażu w Galerii Bakałarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Wiele jej prac znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju, a także za granicą, m.in. w Niemczech, USA, Danii i Holandii.

Janina Ślefarska na temat wystawy „Moje zachwycenia”, mówi, że: „każdy człowiek zauważa inne aspekty życia, które go zachwycają. W moim przypadku od dzieciństwa były to formy przyrody, właściwie konie i pejzaże. W dorosłym życiu wiem, że można „po swojemu” zobrazować również coś niematerialnego, czyli zjawiska i uczucia. Przez pejzaże chcę wywołać  u widza taki nastrój jaki ja z tych pejzaży otrzymuję. W malunkach koni zbytnio nie skupiam się na anatomii, a raczej na uroku jaki tworzą sobą te piękne stworzenia. Obrazy wykonane są techniką akrylową na płótnie lub na tekturze gruntowanej. Formaty obrazów są niewielkie z powodu warunków lokalowych. (Nie jestem artystką, jestem plastykiem).”

Prace można podziwiać w Wypożyczalni dla Dorosłych od 1 do 30 września 2022 r. w godzinach otwarcia działu.

Serdecznie zapraszamy.

 


https://www.bibliotekamorag.pl/2022/08/25366/


Udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami: winda, podjazd


Typ wydarzenia: wystawa

Forma wydarzenia: stacjonarne

Grupa odbiorców: wszyscy

    Lista wydarzeń tej biblioteki     Lista wydarzeń dzisiejszego dnia


Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Nie siedź – sieciuj!”
realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Logo obchodów 70-lecia WBP w Olsztynie Logo Fundacji Rozwoju Społęczeństwa Informacyjnego Logo Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności